Loading...
Τετάρτη 21 Σεπ 2022
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ  Κληρωση 3ης και 4ης φασης
Κλίκ για μεγέθυνση
Κυπέλλο Ελλάδας: Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της 3ης και της 4ης φάσης στα γραφεία της ΕΠΟ.

Με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2 έγινε η κλήρωση της 3ης και της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.


Στην κλήρωση που έκανε ο Μπλένταρ Κόλα και παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακόπουλου, δεν συμμετείχε η Ξάνθη που παραιτήθηκε, ενώ μπήκε κανονικά στην κληρωτίδα ο Εργοτέλης.

Αξίζει σημειωθεί ότι ο Ιωνικός Ιωνίας πέρασε χωρίς αγώνα στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας μετά την παραίτηση του Αστέρα Τριποτάμου και στην τρίτη φάση θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα ΑΕΡ Αφάντου Ρόδου-Διαγόρας Βραχνεΐκων Αχαΐας.

Εκκρεμεί, επίσης, η έφεση της Αλεξανδρούπολης για το ματς της 1ης φάσης με τον Πανθρακικό, ενώ η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ τιμώρησε τη Νέα Αρτάκη και ο Άρης Βούλας πέρασε άνευ αγώνα και θα υποδεχθεί τον Ναυπακτιακό Αστέρα στη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Θυμίζουμε ότι οι αναμετρήσεις και στις δύο φάσεις είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση που θα υπάρξει ισοπαλία στην κανονική διάρκεια θα έχουμε παράταση κι αν δεν αλλάξει κάτι οι ομάδες θα οδηγηθούν στη διαδικασία των πε΄ναλτι.

Τα ζευγάρια της 3ης φάσης (28/9):

Τηλυκράτης-ΟΦ Ιεράπετρας
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
Βέροια-Χανιά
Ηρακλής-Νίκη Βόλου
Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη-ΑΕΛ
Αστέρας Σταυρού/Βατανιακός-Αλμωπός Αριδαίας
Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης-Παναχαϊκή
Καλαμάτα-Προοδευτική
Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕΠ Κοζάνης/ΠΟ Ελλασόνας
Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς-Καλλιθέα
Ιωνικός Ιωνίας-ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα πέρασαν στην 4η φάση:

ΠΑΟ Βάρδας/Πανελευσινιακός
Αστέρας Πετριτή/Απόλλων Παραλιμνίου
Θεσπρωτός

Τα ζευγάρια της 4ης φάσης (5/10)

Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας-Απόλλων Σμύρνης/Κηφισιά
Θεσπρωτός-Βέροια/Χανιά
Μακεδονικός/Αναγέννηση Καρδίτσας-Διαγόρας/Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας/Εργοτέλης-Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς/Καλλιθέα
Ηρακλής/Βέροια-Άγιος Νικόλαος/Επισκοπή
Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελλασόνας

Άνευ αγώνα θα περάσουν στην 5η φάση οι νικητές στα παρακάτω ζευγάρια:

Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης/Παναχαϊκή
Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη-ΑΕΛ
Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός
Καλαμάτα-Προοδευτική
Αστέρας Πετριτή/Απόλλων Παραλιμνίου
Αστήρ Σταυρού-Βατανιακός/Αλμωπός Αριδαίας


Tags: FeaturedΚύπελλο Ελλάδας
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Μετά τις προπονήσεις αρχίζουν τα φιλικά για ΑΣΑ – Την Τρίτη με Τρίκαλα
SUPER LEAGUE 2 - ΒΟΡΡΑΣ
Αναγέννηση Καρδίτσας: Τα έργα στο Δημοτικό Στάδιο την αναγκάζουν να «ξενιτευτεί»
20.09.2022, 22:1
Αντωνόπουλος: «Καμπανάκι για τον ΑΟ Υπάτου αυτό το φιλικό» – Τα στιγμιότυπα με Ολυμπιακού Βόλου
VIDEO
Αντωνόπουλος: «Καμπανάκι για τον ΑΟ Υπάτου αυτό το φιλικό» – Τα στιγμιότυπα με Ολυμπιακού Βόλου
20.09.2022, 21:1
Βέροια: Κάτι περιμένει από τον ΠΑΟΚ – Φουλάρει για φορ
 
 
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport