Σάββατο 01 Οκτ 2022
Γ ΕΘΝΙΚΗ  Φιλική ισοπαλία Πανηλειακός - ΑΠΣ Πάτραι 0-0
Ο Πανηλειακός αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 με τον Πάτραι στο Στάδιο Πύργου, έχοντας μία απουσία, αυτή του τραυματία Λίμα. Οι ερυθρόλευκοι δεν ήταν καλοί εν συγκρίσει με τα προηγούμενα φιλικά ματς και απείλησαν ελάχιστα την εστία του Βορύλλα, κυρίως από στημένες μπάλες. Στο 44΄ τραυματίστηκε ο Π. Τσίγκρηλας και αντικαταστάθηκε από τον Λούσκο κι έτσι σέντερ φορ έπαιξε ο Αρσενίδης. Για τον Πανηλειακό δοκιμάστηκε και ο Πορτογάλος επιτελικός μέσος Σίλβα, ο οποίος αγωνίστηκε από το 75΄ και μετά. Ο Πανηλειακός είχε καλές φάσεις μόνο στο α΄ ημίχρονο με μια κεφαλιά του Π. Τσίγκρηλα στο 6ο λεπτό που απέκρουσε με υπερένταση στην αριστερή του γωνία ο Βορύλλας και στο 25΄ με ένα πολύ καλό απευθείας φάουλ του Μενσά, που επίσης απομάκρυνε ο Πατρινός γκολκίπερ. Το Πάτραι είχε και αυτό δυο καλά μακρινά σουτ, ένα του Στανή στο 39΄ που μπλόκαρε εύκολα ο Μαντζάρης κι ένα του Σαμπανέι στο 65΄ που έδιωξε με γροθιές ο Μαντζάρης.