Κυριακή 18 Απρ 2021
Γ ΕΘΝΙΚΗ - 9ος Ομιλος Τρίποντο  ο Παναιγιάλειος - Ισποπαλίες για Αχαϊκή και  Θύελλα Πατρών
Ο Πανιαγιαλειος έβγαλε αντίδραση, όπως επιτάσσει η ιστορία του και έφυγε με το διπλό από το Ληξούρι, επικρατώντας του Παλληξουριακοσ με 2-0 . Τα “χρυσά” γκολ για τους μελανολευκους πέτυχαν οι Μπούνας (19′) και Μπακατσελος (41′). Οι μελανόλευκι, έπειτα από την εντός εδρας ήττα από τον Αίαντα Γαστούνης, πήγαν στο νησί του Ιονίου με σκοπό το τρίποντο που θα τον κρατούσε στα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα. Κάτι που πέτυχαν με σχετική ευκολία αφού από το ημίχρονο είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους και τον μετουσίωσαν σε προβάδισμα δύο τερμάτων.
Ο ΠΑΟ Βάρδας ηττήθηκε 3-1 στο Διαβολίτσι,  για την 6η αγωνιστική στον 9ο Όμιλο. Η ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς προηγήθηκε στο 56΄ με πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή το νεαρού Φερεκίδη, αλλά στο 61΄ ο Μουλιάτος με κεφαλιά ισοφάρισε. Στο 75΄ ο Αθανασόπουλος σημείωσε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Τσουλάκος το τελικό 3-1.Η Αχαϊκή πήρε βαθμό στην Ναύπακτο 1-1 . Η Θ'υυελλα στο Παμπελοποννησοιακό έμεινε στο ...στείρο 0-0 με τον Πάμισσο .

Τσιλιβή 1-10 1

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αίας-Διαβολίτσι, Εθνικός Σκ.-Διαγόρας και Διαβολίτσι-Εθνικός Σκ..