Τρίτη 28 Φεβ 2023
Προμηθέας: Δεύτερη φιλική νίκη επί του Απόλλωνα με 84-80, αυτή τη φορά στην Περιβόλα
Θετικό  πρόσημο  στο  φιλικό παιχνίδι Απόλλωνα-Προμηθέα στο κλειστό της Περιβόλας με τους φιλοξενούμενους να φθάνουν στην τελική επικράτησης με 84-80, πετυχαίνοντας το 2/2 (είχε προηγηθεί η επίσης δύσκολη νίκη στο Δ. Τόφαλος το περασμένο Σάββατο με 69-65).

Και στο σημερινό φιλικό τεστ ο Προμηθέας αγωνίστηκε χωρίς τους διεθνείς του, με τον Απόλλωνα πάντως να δείχνει πολύ μαχητικός, προηγούμενος δυο φορές στην τελευταία περίοδο όπου έγινε μάχη για τον νικητή.

Πρώτα με 69-68 7’.25’’ πριν το τέλος του αγώνα και αρκετά αργότερα με 78-77 (3’.13’’ πριν τη λήξη), με τον Προμηθέα όμως να βγάζει αντίδραση και με επί μέρους σκορ στα τρία τελευταία λεπτά 7-2 να επικρατεί με 84-80.