Πέμπτη 03 Μάι 2018
Επίλογος με ήττα στη δευτερη παράταση για το ΦΑΕΘΩΝ-ΓΕΦΥΡΑ (65-71) από ΕΦΑ Αιγίου

Σε ένα θεαματικό και χωρίς σκοπιμότητες αγώνα, ο ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ ηττήθηκε με 71-65 από την ΕΦΑ

Αιγίου στο Αντίρριο. Χρειάστηκαν δύο παρατάσεις για να προκύψει νικητής σε ένα ματς που οι

Αντιρριώτες αγωνίστηκαν με πάρα πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών που έχασε με διάστρεμμα και

το Γιαννακόπουλο ενώ ο Παππάς αγωνίστηκε μόλις στο δ ́δεκάλεπτο.

Ο Σολδάτος με δίποντο ισοφάρισε σε 56-56 και έστειλε το ματς σε παράταση μιας και στον

εναπομείναντα χρόνο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν. Στην πρώτη παραταση ο

Τσιάρας με γκολ-φαουλ ισοφάρισε σε 62-62 μιας και νωρίτερα ο Σολδάτος απώλεσε 1/2 βολές και στο

ένα δευτερόλεπτο που απέμενε οι γηπεδούχοι δεν καταφεραν να ευστοχήσουν.

Στη β παραταση η ΕΦΑ Αιγίου ξέφυγε με τα τρίποντα των Καραφωτιά και Κωσταντακόπουλου και

έφτασε στο τελικό 65-71.

Διαιτητές Λαμπίρης και Σφεϊκου. Τα 10λεπτα:21-13, 35-29, 45-43, κ.α 56-56 (α ́παρ. 62-62, β ́παρ. 65-

71)

ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ (Ζάκκας) Γιαννακόπουλος 5, Μάρκος 11 (2), Σταϊκος 23 (4), Κολοβός 3, Σολδάτος 7,

Κατραούρας, Σαράντης 5 (1), Λέτσιος, Παππάς 11.

ΕΦΑ ΑΙΓΙΟΥ (Σιαβελής): Τσάλτας 11 (1), Πλέσσας, Χατζηβασιλείου, Κωστόπουλος 13 (2),Βαγενάς 5,

Καραφωτιάς 19 (3), Σμοίλης 2, Πανουργιάς, Τσιάρας 6, Κωσταντακόπουλος 15(1), Μπούρος.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ "ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ" ΠΡΟΣ ΓΕΦΥΡΑ Α.Ε

Η δεύτερη χρονιά του "ΦΑΕΘΩΝ - ΓΕΦΥΡΑ" στην Α2 ΕΣΚΑ-Η μόλις ολοκληρώθηκε.Κάναμε ένα βήμα

παραπάνω από πέρυσι σε ένα κατά γενική ομολογία πολύ ανταγωνιστικό και ενδιαφέρον πρωτάθλημα.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους τους παίκτες μας που ίδρωσαν τη φανέλα του συλλόγου μας και 12 φορές

έφυγαν νικητές και με το κεφάλι ψηλά από τα γήπεδα της Νοτιοδυτικής Ελλάδας διαφημίζοντας