Τετάρτη 09 Μάι 2018
Επιστροφή στις νίκες με "τεσσάρα" για τους Νέους Παναχαϊκής

Eύκολο μεσημέρι είχε η ομάδα Νέων της Παναχαϊκής καθώς επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης ομάδας της Σπάρτης για την 4η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος Νέων.

Το ματς διεξήχθη στο γήπεδο της Νίκης Προαστείου, με τους «μικρούς» του Φώτη Παπαπαναγή να παίζουν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Στο 26ο λεπτό ο Αλέξανδρος Βασάρας άνοιξε το σκορ για τους «κοκκινόμαυρους», ενώ στο 34΄ ο Δημήτρης Κυριακόπουλος έκανε δύο τα τέρματα για την Παναχαϊκή. Το 2-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 66΄ο Παναγιώτης Χριστόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στην αναμέτρηση έκανε το 3-0. Ο Στούμπος στο 71΄ μείωσε σε 3-1 για την ομάδα της Λακωνίας, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Στυλιανός Αγριμάκης.

Διαιτητής ήταν ο Νίκος Χρονάς με βοηθούς τους Παναγιώτη Ζούλη και Γιώργο Βασιλόπουλο.

Παναχαϊκή (Φ. Παπαπαναγής): Θωμάς, Καλομπόκας (64΄Παπασπυρόπουλος), Κυριακόπουλος, Καρμακόλιας, Κοντός (57΄ Τσεκούρας), Νικολόπουλος (46΄ Βαρσαμίδης), Σκιαδαρέσης (46΄ Κυρίκος), Αυλωνίτης, Αγριμάκης, Βασάρας (57΄ Π. Χριστόπουλος), Μακρής.

Σπάρτη: Μπακοδήμος, Χατζηαντωνάκης, Δέρμας, Μπέζας, Κοβάτσι, Κολτσίδας, Χότζα, Ολάνης, Αϊναντάκος, Στούμπος. Αγωνίστηκαν και οι Βάλλιος, Καλογερόπουλος, Κρίας.