Δευτέρα 21 Οκτ 2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ : Θριαμβευτική επιστροφή οι "BOXRERINOS "

H πυγμαχία της Πάτρας διατήρησε τα σκήπτρα στο Πανελλήνιο Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων, Παγκορασίδων που ολοκληρώθηκε χθες με ξεχωριστή επιτυχία στην Καβάλα.

Πολυνίκης και πρωταθλητής σύλλογος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας για 6η συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε η Παναχαϊκή στο Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων και Παγκορασίδων και το 2019 στην πόλη της Καβάλας. Οι κοκκινόμαυροι κατέκτησαν 12 συνολικά μετάλλια.

Πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχτηκαν οι: Νίκος Κοσμάς, Γιώργος Πλέας, Άγγελος Ανατωλάκης, Νικόλαος Καμπέρος, Χριστίνα Φωτοπούλου, Ευτυχία Κατσιρούμπα, Ιωάννα Κάντζαρη, Δέσποινα Ζινέλι. Τρία χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Γιώργος Νικολάου, Ανδρέας Καραΐσκος και Γεωργία Λυκούδη.

ΤΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΑΜΥΝΑ ΠΑΤΡΩΝ

Η Άμυνα Πατρών του Μάριου Καπερώνη επιστρέφει με τρία συνολικά μετάλλια. Ο Γιάννης Μπαλαούρας στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδας Παίδων. Ο Στέφανος Κατσιγιάννης πήρε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ η Κατερίνα Καϊλή πήρε το χάλκινο μετάλλιο.

ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΕΑΠ

Αξιοπρόσεκτη ήταν η παρουσία της ΕΑΠ με τέσσερις αθλητές συνολικά στο βάθρο. Τρία αργυρά από τους Φίλιππο Μπάση Παμπαίδων, Πλάτωνα Καλημάνη Παίδων, Κατερίνα Μωυσίδη Κορασίδων. Ο Βασίλης Παπαδόπουλος Παίδων κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.