Σάββατο 17 Νοέ 2018
Ηγετική εμφάνιση Αντετοκούνμπο στην επική ανατροπή των Bucks επί των Bulls

Πραγματικός ηγέτης ο Giannis, έφτασε σε double double, με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ

Πραγματικός ηγέτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έφτασε σε double double, με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ, οδηγώντας τους Bucks, που βρέθηκαν μέχρι και 22 πόντους πίσω στο σκορ (στη δεύτερη περίοδο), σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 123-104 επί των Chicago Bulls.

Με αυτή την επιτυχία, η ομάδα του Μιλγουόκι, απέχει μόλις μία νίκη από την κορυφή της Ανατολής, όπου εξακολουθεί να βρίσκεται το Τορόντο (12-4).

Ο Έλληνας σούπερ σταρ εκτός από τους 23 πόντους ( 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές) κα τα 13 ριμπάουντ, είχε επίσης 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ των Bucks ήταν ο Έρικ Μπέντσο με 25 πόντους , ενώ για την ομάδα του Σικάγο, ο Πάρκερ με 21 πόντους.

Ο Κάϊρι Ιρβινγκ σημειώνοντας 43 πόντους και μοιράζοντας 11 ασίστ, επέτρεψε στους Celtics να κερδίσουν με 123-116 τους Ράπτορς, μετά από ένα θεαματικό παιχνίδι. Για την ομάδα του Τορόντο, που γνώρισε την 3η σερί ήττα της, doyble double έκανε ο Κουάι Λέοναρντ με 31 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Σαράντα τρεις (43) πόντους πέτυχε και ο Άντονι Ντέιβις στη νίκη των Pelicans επί των Nicks με 129-124. Ο σούπερ σταρ της Νέας Ορλεάνης έφτασε σε double double, μαζεύοντας και 17 ριμπάουντ, βοηθώντας την ομάδα του να επιστρέψει από το -19 και να φτάσει σε μία δύσκολη νίκη, την τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.