Τρίτη 22 Νοέ 2022
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΠ ΗΟμόνα  3-2 την ΕΑΠ

Τη δεύτερή της στο πρωτάθλημα κατάφερε να πετύχει η ομάδα των κορασίδων της Ομόνοιας Ναυπάκτου. Αυτή τη φορά νίκησε δύσκολα την Ε.Α.Π. με 3-2 σετ σε ένα παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη στο σκορ.
Οι μικρές της Ομόνοιας πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 25-20 το πρώτο σετ ενώ εύκολη ήταν η επικράτηση της και στο δεύτερο σετ με 25-15. Το παιχνίδι όμως δεν είχε ακόμα τελειώσει με τις πατρινές να μειώνουν σε 2-1 σετ κατακτώντας το τρίτο με 10-25 ενώ στη συνέχεια σε ένα σετ με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ ισοφάρισαν 2-2 παίρνοντας και το τέταρτο σετ με 22-25. Στο τάι μπρέικ καλύτερη η Ομόνοια σε όλα τα σημεία πήρε το σετ με 15-6 και μαζί και τη νίκη με 3-2 σετ.
Επόμενη αγωνιστική για την Ομόνοια Ναυπάκτου, το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου στο “Κ.Πετρόπουλος” της Πάτρας με αντίπαλο τον Ερμή Πατρών.
Ομόνοια Ναυπάκτου (Κοκόλας): Διαμάντη, Καραγιάννη, Καραΐσκου, Καραχάλιου, Μουσακιάν, Κώστα Μ., Παπαϊωάννου, Ρούμπα, Σταμάτη, Σταυροπούλου, Σφήκα, Φασούλη, Στεργίου, Δανιά.
Ε.Α. Πατρών (Μαθιουδάκης): Παγούρα, Κουλούρη, Καμενίτσα, Γκοτσινού Δ., Γκοτσινού Ν., Θεοδωροπούλου, Θανασά, Τοτσίλα, Χριστοδούλου, Κωστοπούλου, Ανδριανή, Καρβέλη.