Τρίτη 23 Ιαν 2018
Νέα «καθαρή» νίκη για τις γυναίκες της Ολυμπιάδας, ήττα με βαθμό για ΕΑΠ

Μια νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των πατρινών ομάδων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής γυναικών βόλεϊ με την Ολυμπιάδα να φτάνει στο «τρίποντο» την ώρα που ΕΑΠ και Παναχαϊκή γνωρίσαν εκ νέου ήττες.

Η Ολυμπιάδα με «όπλο» την έδρα πραγματοποίησε μια ακόμα καλή εμφάνιση και νίκησε εντός έδρας με 3-1 (22-25, 25-20, 25-17, 25-15) σετ τον Σπαρτιατικό με αποτέλεσμα να σκαρφαλώνει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ\ (Γεράνιος): Παπαλάμπρου, Χαραλαμποπούλου (λ), Δουραμάνη, Αγγελοπούλου Γ., Χαντζή, Γαλάνη, Καρακίτσου, Σαραπτσή, Μαυροειδή, Μαυρίδου (λ), Μαλαταρά, Σούλη, Αραβαντινού, Αγγελοπούλου Α.

Στο κλειστό της ΕΑΠ έγινε μεγάλο ντέρμπι με την πατρινή ομάδα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 και 1-2, ισοφάρισε αλλά λύγισε στις λεπτομέρειες στο τάι-μπρέικ και έχασε εντός έδρας με 3-2 (20-25, 25-21, 23-25, 25-20, 15-17) σετ.

Παρόλα αυτά οι μελανόλευκες πήραν ένα σημαντικό βαθμό στη μάχη που κάνουν για να μείνουν μακριά από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΕΑΠ (Μητρόπουλος): Κατσή, Πελεκούδα, Καρνάτσου, Στούκη, Δέμη, Σισύκη, λίμπερο η Ζήκου (Οικονόμου, Μακρή, Φασέα, Τσουλέα, Μαστρογεωργίου).

Τέλος στο Άργος, η Παναχαϊκή αν και προηγήθηκε με 1-0, τελικά δεν άντεξε και ηττήθηκε με 3-1 (20-25, 25-18, 25-13, 25-18) σετ από τον Γ.Σ. Άργους με αποτέλεσμα να παραμένει ουραγός του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Μακρυκώστας): Κατσίρη, Παραμή, Ευαγγελάτου, Μανέτα, Παϊσίου, Χαρδαλιά, Αλατζά, Μπρούμα, Λαγάκη, Μουζακιάρη, Παγωμένου.