Σάββατο 02 Δεκ 2017
Η ΕΑΠ ηττήθηκε (3-1) εκτός από Δραπετσώνα-Παράπονα από την διαιτησία

Την ήττα γνώρισε το Σάββατο η ομάδα βολει της ΕΑΠ η οποία έχασε εκτός έδρας με 3-1 (20-25, 25-21, 17-25, 24-26) από την Δραπετσώνα για την 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής όμως έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία ειδικά στο 4ο σετ.

Η Πατρινή ομάδα βρέθηκε να χάνει με 1-0 όμως ισοφάρισε σε 1-1 σετ αλλά η Δραπετσώνα ήταν καλύτερη στο 3ο σετ και το κατέκτησε εύκολα με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 2-1.

Στο 4ο σετ η Αθηναική ομάδα μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 6 πόντους (18-12) όμως η Πατρινή ομάδα με αντεπίθεση διαρκείας όχι μόνο ισοφάρισε αλλά έφτασε να προηγηθεί με 23-22.

Σε εκείνο τι σημείο σε επίθεση του Τσαρκάτογλου, οι διατητές σφύριξαν πιαστή στην πάσα του Ηλία Πατρινού και αντί να γίνει το 24-22, έγινε το 23-23 ενώ στη συνέχεια δόθηκε κόκκινη κάρτα στον πασαδορο της ΕΑΠ με αποτέλεσμα να γίνει το 24-23 υπέρ της Δραπετσώνας η οποία στη συνέχεια πήρε το σετ και μαζί τη νίκη.

ΕΑΠ (Αγγελόπουλος): Κανελλόπουλος, Τσαρκάτογλου, Λινάρδος, Μούρτζης, Φ. Δασκαλόπουλος, Δρακόπουλος, λίμπερο ο Σύρος (Πατρινό,ς Γιαννούτσος, Σαρακίνης).