Παρασκευή 08 Δεκ 2017
«Το ματς θα ήταν ευκολότερο αν δεν χάναμε κάποια σουτ» είπε ο Σφαιρόπουλος

Ο Ολυμπιακός νίκησε δύσκολα τη Ρεάλ Μαδρίτης στην παράταση με 92-83. Παρά την νίκη όμως ο κόουτς Σφαιρόπουλος δεν άργησε να κρυφτεί κάτω από το χαλί της νίκης κάποια σημεία που παραλίγο να στοιχήσουν μια ήττα σε ένα ματς που ο Ολυμπιακός έδειχνε να ελέγχει για σχετικά μεγάλο διάστημα.

Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γιάννης Σφαιρόπουλος στην κάμερα της NOVA:

«Ήμασταν λίγο διστακτικοί στα τελευταία λεπτά και δώσαμε την ευκαιρία στη Ρεάλ να επιστρέψει στο ματς. Σίγουρα, είμασταν καλοί αμυντικά, όμως χάσαμε κάποια ριμπάουντ και κάποια σουτ, αλλιώς το ματς θα ήταν πιο εύκολο.

Ο Βασίλης είναι σίγουρα ο ηγέτης μας και μας λείπει από το ξεκίνημα της σεζόν. Είναι το πρώτο του φετινό ματς στην Euroleague. Θα συνεχίσει να βελτιώνεται και να βρίσκει ρυθμό και σύντομα θα βρεθεί σε θέση για να βοηθήσει την ομάδα να πετύχει τους στόχους της».