Κυριακή 27 Ιαν 2019
Ο ΝΟΠ από τον του Πανιώνιο με 7-4

Μπορεί να δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, ωστόσο ο Πανιώνιος είχε τον τρόπο να φύγει με το τρίποντο της νίκης από την Πάτρα, αφού επιβλήθηκε με 7-4 του ΝΟΠ στο Αντώνης Πεπανός, στο κατά τα λοιπά ντέρμπι της Α2 Εθνικής.

Η ομάδα του Κώστα Δήμου με αυτό τον τρόπο έκανε το 5/5 στον Β' Όμιλο της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών και την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει το Νηρέα Γέρακα

Οι Πατρινοί μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και με όπλο την πολύ καλή τους άμυνα προηγήθηκαν με 1-0 χάρη σε τέρμα του Κωνσταντακόπουλου στη λήξη της πρώτης περιόδου. Ωστόσο οι Νεοσμυρνιώτες είχαν τις λύσεις στο δεύτερο οκτάλεπτο και με τέρματα των Βέκκου και Καρακάση έφτασαν στο 1-2. Ο ΝΟΠ απάντησε με το ίδιο νόμισμα και τέρματα των Κωνσταντακόπουλου και Δίπλαρου για το 3-2 με τον Καρακάση να ισοφαρίζει και το ημίχρονο να κλείνει με 3-3.

Γαβαλάς και Καρακάσης έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στην τρίτη περίοδο για τους πρωτοπόρους με τον πρώτο να κάνει το 3-6 και τον Τσακιράκη να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το 3-7. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 4-7 με τέρμα τους Κανελλόπουλου.

Τα 8λεπτα: 1-0, 2-3, 0-2, 1-2. Διαιτητές Κωνσταντινίδης - Μπυράκης.

ΝΟ Πατρών (Κώστας Σακκαλής): Λιμαράκης, Μαλανδράκης, Πολλάτος, Κανελλόπουλος Β. 1, Ανδρικόπουλος, Δίπλαρος 1, Ζερνιώτης, Κωνσταντακόπουλος 2, Σπυράτος, Γκότσης Π., Βικάτος, Φιρφιλιώνης, Περπινιάδης, Πασσάς, Νεγκίζ

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Αϊβαλιώτης, Παττακός, Ζουρίδης, Δημακόπουλος, Λύκαρης, Καρακάσης 3, Τσακιράκης 1, Αβαγιανός, Παπαδόπουλος Δ., Αλεβίζος, Βέκκος 1, Γεωργακόπουλος, Τζεραΐσης, Δούκας, Γαβαλάς Γ. 2